DOCUMENT ONE


Jimmy Knees


Jimmy Knees je již ostřílenou postavou na drum and bass scéně, od roku 1997 vystupoval na pódiu jako MC Jiminee, rezident akcí The Tuesday Club a Coalition v Sheffieldu. Ani tehdy nebyl jen MC – byl to vinylový DJ, který rád dával davům velké zvukové zážitky. Jako MC Jiminee vystupoval několikrát i na Drumstation v Praze v Inspiral Club v Plzni.

Život ho na chvíli zavedl na druhou stranu jeviště a užíval si život ravera. Až v roce 2021 se najednou objevil na scéně jako Jimmy Knees, ne jako revival, ale jako nový element v liquid drum and bassu. Jeho skladby „Right Side Of The Line“, „Albufeira“ a „Panther Cap“ byly vydané na jeho labelu Level Ten Music a znamenaly návrat na scénu. Jeho bootleg skladby Roberta Milese Children se hrál na klubových a festivalových tanečních parketech po celém světě.
V roce 2023 vyšly jeho skladby na několika labelech, „Follow“ na „Liquid Base Vol. 2“ (FX909 Music) a “Monarchy” na Heart Twice Records. Na začátku roku 2024 vycházejí dvě EP, Possibilities EP na C Recordings a nedávno Squished EP na FX909 Music.

Jimmy Knees uvádí vlastní měsíční show Liquid Assets na Different Drumz Radio, kde často představuje vlastní skladby. Jeho show, to jsou dvě hodiny čerstvého hlubokého, technologického a liquid DnB, které jsou vysílány každý první pátek v měsíci. Archivy těchto pořadů najdete na jeho SoundCloudu Jiminologist.


Drumstation XTRA 2024 hlavní stránka :: Facebook akce
Drumstation XTRA 2024